حمیدرضا فلاح

حمیدرضا فلاح

حمیدرضا فلاح تفتی

تا آخرین نفس ایستاده ایم

تعداد بازدیدها: 2,419 مشاهده

این چند روز بحث تحریم های جدید اروپا بر علیه ملّت شریف ایران مطرح است که به نظرم رسید مطلبی در این رابطه بنویسم.

باید بگویم دشمنان اسلام همیشه در صدد ضعف و نابودی و به زیر سلطه بردن اسلام و مسلمانان و ممالک اسلامی بوده اند. این مسئله جدیدی نیست بلکه از زمان پیامبران الهی که منادی «لا اله إلا الله» را بر زبان داشتند آغاز شده و تا زمان پیامبر عظیم الشأن اسلام و أئمّه معصومین (علیهم السلام) و تا به زمان ما این أمر ادامه داشته و خواهد داشت. این حقیقتی است که خداوند متعال در قرآن بدان اشاره کرده که هرجا پرچم اسلام برافراشته شود دشمنان این دین در جهت ضعف و نابودی آن قدم بر می دارند. خداوند متعال در سوره مبارکه بقره می فرماید:

«وَ لَنْ تَرْضى‏ عَنْکَ الْیَهُودُ وَ لاَ النَّصارى‏ حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدى‏ وَ لَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْواءَهُمْ بَعْدَ الَّذی جاءَکَ مِنَ الْعِلْمِ ما لَکَ مِنَ اللَّهِ مِنْ وَلِیٍّ وَ لا نَصیر»[۱]

هرگز یهود و نصارى از تو راضى نخواهند شد، (تا به طور کامل، تسلیم خواسته‏هاى آنها شوى، و) از آیین (تحریف یافته) آنان، پیروى کنى. بگو: «هدایت، تنها هدایت الهى است!» و اگر از هوى و هوسهاى آنان پیروى کنى، بعد از آنکه آگاه شده‏اى، هیچ سرپرست و یاورى از سوى خدا براى تو نخواهد بود.

قرآن صراحتاً به این مسئله اشاره می کند که دشمنان اسلام تا زمانی که به زیر سلطه آنان نروی و  تسلیم آنان نشوی از تو و دین تو دست بردار نیستند.

در زمان ما که ابر قدرت های دنیا مدام در حال ضربه زدن به اسلام و ممالک اسلامی هستند مصداق بارز این آیه شریف و مصداق گویای آن هستند اما هر روز در یک لباس و با یک بهانه به دنبال این مقصد خود هستند. یک روز نوکر خود صدام را که به کشورمان حمله کرده بود، حمایت و پشتیبانی مالی و ابزاری می کنند، یک روز دیگر از سهیونیسم غاصب که سال هاست مردم فلسطین و غزه را به خون و آتش می کشد حمایت می کنند، یک روز به بهانه مبارزه با تروریسم به کشورهای افغانستان و عراق حمله می کنند و مردم بی گناه را به خون و آتش می کشند و یک روز به بهانه دمکراسی و آزادی، از جنبش های انحرافی ـ که در صدد براندازی این انقلاب و آرمان های آن برمی آیند ـ حمایت می کنند و در این زمان ما به بهانه اینکه ایران در در حال رسیدن به تکنولوژی ساخت بمب هسته ای است با تحریم های مختلف علیه این کشور بازی جدیدی رو شروع می کنند.

این آیه به روشنی به ما می گوید که یک قدم عقب نشینی مساوی با صد قدم پیشروی دشمن است. باید بدانیم اگر روزی کشورهای غربی و ممالک سلطه طلب از ما اظهار رضایت کردند این خود نشانه خطر است. باید به رضایت این ممالک و تعریف و تمجیدهای آنها بدبین بود و اگر روزی این اتفاق افتاد باید بدانیم که یک جای کارمان دچار اشکال است.

در این ایام که اروپا تصمیم به تحریم های جدیدی علیه این ملت پرقدرت گرفته است و به عبارت دیگر بازی جدیدی را شروع کرده است باید بسیار هوشیار و زیرک بود. باید به قرآن و دستورات معصومین علیهم السلام رجوع کرد تا بدانید اگر امام زمان ارواحنا فداه اگر ظاهر و در بین ما بودند چه تصمیمی می گرفتند؟! آیا تن به سلطه این قدرت طلبان می دادند یا مبارزه و پایداری و مصمم بودن بر سر آرمانها را به شیعیانشان توصیه می کردند. کدامیک؟!

به نظر من یه فردی که کمی با معصومین وشئون آنها و مسائل دین آشنا باشد خواهد پذیرفت که اقتدار و پایداری سخن آنها در این زمان نسبت به ما شیعیان و ملت ایران خواهد بود. نباید در این زمان گول حرف های بعضی از انسان های ضعیف که به اسم کارشناس سیاسی به مردم القای خطر می کنند را خورد. انسان های خودباخته ای که مدام با بهانه گیری نسبت به اینگونه مسائل مردم را ناامید و سُست و آنها را دعوت به عیب جویی نسبت به نظام می کنند. بله خود بنده بهتر از هر کس دیگر می دانم که واقعاً این تحریم ها ضربه های اساسی به اقتصاد کشور میزند و امواج این ضربات نیز بر اقشار مردم به خصوص قشری که در کشور در حال فعالیت های اقتصادی هستند سنگین خواهد بود ولی ایستادگی و صبر و کار و تلاش در این موقعیت بهترین ضربه ای است که می شود در این بازی سیاسی به دشمن وارد کرد همانطوری که مقام معظم رهبری مدام این مسئله را متذکر می شوند.

کجایند مثل اصحاب امیرالمؤمنین و فرزندان پاکش که یک لحظه حاضر به تن دادن به ذلت نشدند و شعارشان «هیهات منّا الذله» بود. کجایند روحانیون تیزبین و مبارزی مثل امام خمینی (ره) که در این مواقع که کشورهای غربی ایران را تحریم کردند اضهار خوشحالی کردند. خوشحالی امام از این جهت بود که ایشان آینده را می دیدند که این فشارها سبب تحرک بیشتر این ملت می شود. کجایند مثل شهدای هشت سال دفاع مقدس که حاضر نشدند تن به ذلت بدهند.

همه میدانیم ولی من به عنوان عضو کوچکی از جامعه روحانیت یادآور می شوم این کشورهای سلطه طلب خواهان این هستند که این ملت نه تنها در فن آوری هسته ای بلکه در هر علم و عرصه ای دیگری محتاج  به آنها باشند. پس در این زمان برماست که گوش به سخنان حکیمانه رهبر معظم انقلاب بدهیم و به نظر بنده و بدون هیچگونه تعصبی ایشان دقیق ترین تصمیم گیری ها را نسبت به آینده این نظام می گیرند و بهترین راه رو روش را در اینگونه مواقع به مردم فهیم ایران توصیه می کنند. بنابراین گوشمان را در اختیار هرکسی قرار ندهیم.

اما سخن آخر:

 این صبرها و تلاش های جوانان و این ملت بی اجر نخواهد بود که بدون شک هر کسی در هر عرصه ای که باشد با نیت خیر و با این دید تلاش برای پیشرفت و سربلندی اسلام و این نظام بکند در پیشگاه الهی و امام زمان (عجّل الله تعالی فرجه الشریف) مأجور خواهد بود. انشاالله.

والسلام علیکم و رحمه الله وبرکاته

حمیدرضا فلاح تفتی

۹۰/۱۱/۵


[۱].بقره، ۱۲۰٫

حمیدرضا
موضوعات: سیاست
مطالب مرتبط
 • حجت الاسلام آقاتهرانی: علت سکته و فوت مرحوم یحیی زاده یکشنبه سیاه مجلس بود+فیلم

  حجت الاسلام آقاتهرانی: علت سکته و فوت مرحوم یحیی زاده یکشنبه سیاه مجلس بود+فیلم

    حجت الاسلام و المسلمین مرتضی آقاتهرانی دبیر کل حزب پایداری در برنامه “شناسنامه” که جمعه ها از شبکه سوم سیما پخش می شود به تشریح ابعاد تازه ای از یکشنبه سیاه مجلس[۱] پرداخت. ایشان در قسمتی از سخنان خود به آثار سوء این حادثه پرداختند و علت سکته و فوت مرحوم حجت الاسلام یحیی زاده (رحمه الله علیه) نماینده محترم مردم شهرستان تفت و میبد را فشار و تنش های این روز شوم اعلام کرد. فایل تصویری:    فایل صوتی:  متن صحبت های این بخش از برنامه به شرح ذیل است: سؤال مجری: چطور شد این رابطه مجلس هشتم و دولت نهم بعد مجلس نهم و دولت اینقدر تیره و تار شد و رسید به یکشنبه سیاه مجلس؟ حجت الاسلام آقاتهرانی: این رو باید از خود آقای احمدی نژاد و از خود آقای لاریجانی پرسید این دوتا اینطور بودند.

  … ادامه مطلب …

 • یوم الله در کلام مرحوم آیت الله انصاری شیرازی+فیلم

  یوم الله در کلام مرحوم آیت الله انصاری شیرازی+فیلم

  فایل تصویری:    فایل صوتی:  متن سخنرانی مرحوم آیت الله انصاری شیرازی (رحمه الله) بدین شرح است: وَ ذَکِّرْهُمْ بِأَیَّامِ اللَّه[۱] این مناسب با این سالگرد انقلاب اسلامی و حضرت موسی (علیه السّلام) مأمور شد که به یاد مردم بیاورد روزهای خدایی [را]. خب همه روز، روز خدایی هست، تمام سال ها [روز خدایی است] اما ایام الله آن روزهایی است که قدرت نمایی حق تبارک و تعالی روشن و آشکار می شود. مثل زلزله. یک مرتبه یک قدرتی، درسته که زلزله الارض لحبس الابخره که مرحوم حاجی [سبزواری] می فرماید. سبب طبیعیش حبس أبخره است؛ حبس بخارها است. اما علت اصلی زلزله چه هست؟ چه قدرتی است که زلزله را به وجود می آورد؟ این ایام الله است. لذا نماز آیات واجب است که بخواند انسان. مثلاً روزی که انسان متولد می شود از مادر از عالم رحم یک

  … ادامه مطلب …

 • سیاستمدار صادق

  سیاستمدار صادق

  این انسان بزرگ و پرهیزگار، همه‌ ی وزن وزین خود را در همه‌ ی حوادث این دهها سال در کفه‌ ی حق و حقیقت نهاد و در دفاع از راه و سیره‌ ی انقلاب و نظام، کوتاهی نورزید. بخشی از پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی درگذشت آیت الله مهدوی کنی نوشته های مرتبط: پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور پیام تبریک مقام معظم رهبری به تیم ملی فوتبال غمی دوباره … واکنش آیت الله وحیدخراسانی نسبت به حذف تعطیلی روز شهادت امام صادق+فیلم بار دیگر توطئه دشمنان در روز ۲۲ بهمن خنثی خواهد شد نظر رهبر انقلاب راجع به عزاداری در دو دهه فاطمیه اشک های امام صادق در غربت فاطمیون پرده پوشی امام صادق از گناه یکی از شیعیان نوحه شهادت امام صادق با نوای عبدالرضا هلالی+فیلم ناگفته ای از علامه طباطبایی در مورد ابن عربی

 • واکنش آیت الله وحیدخراسانی نسبت به حذف تعطیلی روز شهادت امام صادق+فیلم

  واکنش آیت الله وحیدخراسانی نسبت به حذف تعطیلی روز شهادت امام صادق+فیلم

  فایل تصویری واکنش آیت الله العظمی وحید خراسانی نسبت به حذف تعطیلی شهادت امام صادق (علیه السلام) که برای اولین بار منتشر می شود. فایل تصویری با فرمت FLV:    فایل تصویری با فرمت MP4:  فایل صوتی:   متن سخنرانی: اینه که در این مملکت آتشی زیر خاکستره. آن آتش زیر خاکستر همانه که یک عده بی شرم، بی حیا در همین مملکت به رأی همین مردم به همین مجلس آمدن و از مالیاتی که به اسم امام ششم گرفته میشه اینا ارتزاق می کنند. این بی شرم ها تصمیم گرفتن شهادت جعفربن محمد (علیه السلام) را از قلم بیاندازند. تعطیل رسمی رو ساقط کنند. این افکار مسموم در این مملکته! اگر امروز با وجود علم و دین عده ای نتوانستند ممکنه بعد این آتش زیر خاکستر بیرون بیاد. اینه که وظیفه ی مردم اینه شهادت امام ششم را مثل

  … ادامه مطلب …

 • فلسطین از نگاه شهید مطهری

  فلسطین از نگاه شهید مطهری

  استاد مطهرى در مورد اهمیت قضیه فلسطین مى‏گوید: «اگر پیغمبر اسلام صلى الله علیه و آله زنده مى ‏بود، امروز چه مى‏کرد؟ درباره چه مسئله ‏اى مى ‏اندیشید؟ واللَّه و بالله! قسم مى‏ خورم که پیغمبر اکرم صلى الله علیه و آله در قبر مقدسش امروز از یهود مى ‏لرزد … این یهودیانى که شما امروز اسمشان را مى ‏شنوید ـ موشه دایان، زلى اشکول، گلدامایر ـ آخر ببینید از کجاى دنیا آمده ‏اند؟ مدعى هستند که این سرزمین، سرزمین ما است … هدف مگر تنها همین است که یک دولت کوچک در آنجا تشکیل شود؟ … او مى ‏داند که یک دولت کوچک بالاخره نمى ‏تواند آنجا زندگى کند؛ یک اسرائیل بزرگ که دامنه ‏اش از این طرف ـ شاید ایران خودمان هم ـ کشیده شود. به قول عبدالرحمن فرامرزى: این اسرائیل که من مى ‏شناسم، فردا ادعاى شیراز

  … ادامه مطلب …

 • سخن امام خمینی در مورد اتحاد مسلمین در برابر اسرائیل

  سخن امام خمینی در مورد اتحاد مسلمین در برابر اسرائیل

  امام خمینی: اگر مسلمین مجتمع بودند، هر کدام یک سطل آب به اسرائیل می ریختند، او را سیل می برد.[۱] ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ [۱]. صحیفه نور، ج۹، ص۲۷۴ نوشته های مرتبط: الصحیح من سیره الامام الحسین علیه السّلام از من روایت نکن حضور آیت الله وحید خراسانی در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی عظمت مناجات شعبانیه در کلام امام خمینی چرا وزارت ارشاد پاسخگو نیست! عقیده امام خمینی درباره ابن عربی از دیدگاه علامه جعفر مرتضی عاملی عقیده ابن عربی مورد لعنت خداوند است ناگفته ای از علامه طباطبایی در مورد ابن عربی در جلسه خواستگارى در مورد چه مسائلی صحبت کنیم؟ فتاوای بعضی از آیات عظام در مورد ورود به حوزه علمیّه

 • ۱۳ نظر برای این مطلب
 • مهندس محمدجواد میرزابیگی
  بهمن 5ام, 1390 در 9:37 ب.ظ

  سلام قربان خوب هستید ؟
  امروز نیومدید نت دلمون تنگ شد براتون.

  با شناختی که از شما عزیز پیدا کردیم و به پاس مطالب فوق العاده زیبا و روشنگرانه تون ازتون رسما دعوت میکنیم
  جزو تیم بیست و چند نفره نویسندگان وبلاگ
  ☫ مقر افسران جنگ سایبری ☫
  http://Cyber-Officers.Blogfa.com قرار گرفته و همه ۸۰۰ بازدیدکننده روزانه مارو از مطالب زیباتون مستفیض سازید.

  منتظر پاسخ مثبت شما گرامی هستیم.
  یاعلی[گل]

  تنها زحمتی که بهتون میدیم اینه یه کپی از مطالبی که اینجا میذارید رو با نام خودتون و لینک به وبلاگتون در وبلاگ مقر نیز قرار بدید.

   [پاسخ]

   رفیعی
   بهمن 6ام, 1390 در 0:21 ق.ظ

   سلام
   تشکر از مطلب خوبتون.
   ” لبیک یا خامنه ای”
   یا علی

    [پاسخ]

    خادم الشهدا
    بهمن 6ام, 1390 در 3:40 ق.ظ

    با سلام
    خدا قوت
    ما هم تا آخرین نفس هستیم
    یا علی

     [پاسخ]

     خادم الشهدا
     بهمن 6ام, 1390 در 6:51 ق.ظ

     با سلام
     ما به حامیان شما پیوستیم.
     منتظر حضور شما هستیم.
     یا علی مدد

      [پاسخ]

      محمد فیاض – ساپکا
      بهمن 6ام, 1390 در 8:06 ق.ظ

      با سلام
      ممنون از لطف شما بابت لوگو
      اما بابت سایت قطار
      سایت قطار یک سایتیست که تعدادی نویسنده دارد که هر کدوم هر روز مجاز به گذاشتن دو لینک هستند که بنده دو نویسندگی این سایت دارم که مجموعا حق ۴ لینک در روز را دارم
      یکی از مهمترین قوانین این سایت اینکه نباید بطور متوالی به یک سایت خاص لینک بدهیم لذا هفته ای یکبار هر نویسنده میتواند به یک سایت تکراری لینک بدهد
      شما هم اگر مایل به نویسندگی در این سایت هستید با مدیر سایت مکاتبه کنید شاید ثبت نام داشته باشند که البته بعید میدونم فعلا ثبت نام داشته باشند ولی شما امتحان کنید شاید قبول کردند.
      با تشکر
      فیاض قم

       [پاسخ]

       خادم الشهدا
       بهمن 6ام, 1390 در 1:45 ب.ظ

       افتخار میدهید ما را در بخش “حامیان ما” قرار دهید.

        [پاسخ]

        عیون
        بهمن 6ام, 1390 در 2:44 ب.ظ

        سلام با افتخار لوگوی شما رو تو سایتمون گزاشتیم اگه ممکنه لوگوی سایت ما رو هم تو سایتتون بزارید:

         [پاسخ]

         جام نیوز
         بهمن 7ام, 1390 در 0:42 ق.ظ

         با سلام.مطلب شما در سرویس جام بلاگ سایت جام نیوز منتشر گردید.
         کد لینک خبر :
         http://jamnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=53739&Serv=37

          [پاسخ]

          پایگاه اینترنتی مأوا
          بهمن 7ام, 1390 در 2:07 ق.ظ

          باسلام
          این مطلب شما در پایگاه اینترنتی مأوا منتشرگردید.
          http://maeva.ir/myLDlinker.php?url=15
          ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
          موفق و پیروز باشید .
          پایگاه اینترنتی مأوا http://maeva.ir
          یا علی ع

           [پاسخ]

           یزدما
           بهمن 8ام, 1390 در 11:31 ب.ظ

           سلام.همشهری عزیز مطلب زیبای شما در یادداشتهای سایت یزدما منتشر گردید.

            [پاسخ]

            عمارنامه
            بهمن 9ام, 1390 در 2:18 ق.ظ

            سلام و درود؛
            دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید.
            http://www.ammarname.ir/link/7517
            ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
            موفق و پیروز باشید .
            عمارنامه http://ammarname.ir/—- info@ammarname.ir
            یا علی

             [پاسخ]

             ناصرالمهدی
             بهمن 20ام, 1390 در 11:19 ق.ظ

             سلام حاج آقا رتبه ی ما تو گوگل ۲ شد ارزشمون ۳٫۰۵ شد حالا میشه ما رو تو لوگوهاتون قرار بدین

              [پاسخ]

              سینا فاتحی
              اسفند 25ام, 1395 در 5:29 ق.ظ

              إن شاء الله خداوند توفیق خدمت به اسلام و نظام اسلامی ایرانو نصیب همه بالأخص جوونا بکنه.

               [پاسخ]

              • نظر بدهيد
              • نام:
               ایمیل:
               وبسایت:

               استفاده از مطالب وبگاه ما با ذکر منبع بلامانع می باشد
               Copyright © 2014 - 2015 Hr-Fallah.ir
               Designer : Mohammad Rafiei