حمیدرضا فلاح

حمیدرضا فلاح

حمیدرضا فلاح تفتی

عشق به طریق دیگری به تو باز خواهد گشت

تعداد بازدیدها: 1,801 مشاهده

زمانی که کافکا به دلیل بیماری به برلین نقل مکان می­ کند در پارک دختر کوچکی را میبیند که عروسک مورد علاقه ­ا‌ش را گم کرده و گریه میکند. کافکا با دخترک پارک را میگردد اما عرسک را پیدا نمی کند و به دخترک می گوید: فردا به پارک بیا تا با هم به دنبالش بگردیم.

فردای کافکا نامه‌ ای را به دخترک میدهد که توسط عروسک نوشته شده و به دخترک گفته: گریه نکن! من به سفر دور دنیا رفته ام و برایت از ماجراهایی که در سفر دارم می نویسم. کافکا هر روز نامه ‌ای برای دخترک می ‌آورد.

تا روزی که کافکا عروسکی را با خودش می آورد و دخترک با دیدنش شروع به گریه می‌کند و به کافکا می گوید: این شبیه عروسک من نیست! در همانجا کافکا نامه دیگری به دخترک می‌ دهد که در آن عروسک به دخترک نوشته که مسافرت سبب تغییرش شده است.

دخترک عروسک را با خوشحالی بغل میکند و به خانه اش میرود. یک سال بعد کافکا می میرد و دخترک سالها بعد زمانی که یک دختر جوان شده است داخل عروسک نامه ‌ای با امضای کافکا پیدا میکند که در آن نوشته شده بود:

هر آنچه را که بدان عشق می‌ ورزی

احتمالا زمانی از دست خواهی داد

اما عشق به طریق دیگری به تو باز خواهد گشت

حمیدرضا
موضوعات: فرهنگ و ادب
مطالب مرتبط
 • جملات کوتاه و انگیزشی | قسمت اول

  جملات کوتاه و انگیزشی | قسمت اول

  وقتی +خدا باشی میتوانی منهای هرچیزی زندگی کنی… لازمه گاهی در زندگی بعضی آدم ها را گم کنیم تا خودمان را پیدا کنیم… کتاب های روانشناسی را خط به خط  می خوانی در انتطار معجزه؟! ببین پیامبر قلبت چه می گوید نویسنده ها امام زاده نیستند! هرگاه خودت را ندیدی خدا را خواهی دید… خدا نزدیک است… و هرگاه بندگان من از تو درباره من پرسیدن بگو: نزدیکم… وَإِذَا سَأَلَکَ عِبَادِی عَنِّی فَإِنِّی قَرِیبٌ  (بقره،۱۸۶) امیرالمؤمنین علیه السلام می فرمایند: افسوس ‏ها و غم های گذشته را در دل خود بیدار مکن! زیرا تو را از آمادگى برای موفقیت هایی که در پیش دارى باز می دارد. (غرر الحکم) در زندگی به عقب نگاه کن اما به عقب برنگرد گام های بلند رو به جلو بردار بزودی موفقیّت و آرامش را لمس خواهی کرد… امیرالمؤمنین علیه السلام می فرمایند: چشم

  … ادامه مطلب …

 • ما که جا ماندیم مجنون نبودیم!

  ما که جا ماندیم مجنون نبودیم!

  شرط عشق جنون است، ما که جا ماندیم مجنون نبودیم! نوشته های مرتبط: برای فاطمیه دلم تنگ شده…. امام‏ حسين‏ در انتظار ‏شهداء عملیات والفجر عابس دیوانه ی امام حسین بود بمبی که سوز عشق تو در جان ما گذاشت… آقا جان دلم برات تنگ شده … با داغ کربلای شما آتشم زدند فصل پاییز شبهنگام فانوس دلت را روشن بگذار تسلیم موج ها نشویم! شش ماه گریه برای اجابت یک حاجت

 • به عقب برنگرد

  به عقب برنگرد

  در زندگی به عقب نگاه کن اما به عقب برنگرد… گام های بلند رو به جلو بردار بزودی موفقیّت و آرامش را لمس خواهی کرد… نوشته های مرتبط: هر چه خواهی گناه کن! لبخند بزن گنجی به نام امام زمان علیه السلام قبله ی امید دنیای بی امام پیامبر قلبت چه می گوید؟! زندگی یعنی لبخند به گذشته و امید به آینده چهار راه خدا را خواهی دید مثل دیروز لبخند میزنم

 • پیامبر قلبت چه می گوید؟!

  پیامبر قلبت چه می گوید؟!

  کتاب های روانشناسی را خط به خط  می خوانی در انتطار معجزه؟! ببین پیامبر قلبت چه می گوید نویسنده ها امام زاده نیستند! نوشته های مرتبط: چرا وزارت ارشاد پاسخگو نیست! کتاب «سیره صحیح پیامبر» ترجمه یا تحریف؟!! لبخند بزن تذکر حضرت زهرا به شیخ جعفر کاشف الغطاء درد و دل امیرالمؤمنین در فراق بی بی فاطمه (قسمت اول) الصحیح من سیرة الامام الحسین علیه السّلام به عقب برنگرد خدا را خواهی دید مثل دیروز لبخند میزنم جملات کوتاه و انگیزشی | قسمت اول

 • قبله ی امید

  قبله ی امید

  راهی به من نشان بده ای قبله ی امید زین روزگار دلم از زمانه گرفته است نوشته های مرتبط: زندگی یعنی لبخند به گذشته و امید به آینده دلم مثلِ غروب جمعه ها دارد هوایت را در کوی ما شکسته دلی می خرند و بس بگذار بمیرم که بمیریم که بمیرم خدا دل های شکسته را دوست دارد دلی شکسته تر از من در آن زمانه نبود آقا جان دلم برات تنگ شده … جمعه ها طبع من احساس تغزل دارد واژه سکوت آرام است! مرا حرم ببرید…

 • مثل دیروز لبخند میزنم

  مثل دیروز لبخند میزنم

  لبخندهای گذشته امید به آینده را در من زنده می کند امروز مثل دیروز لبخند میزنم تا فردا به عکس امروز نگاه کنم نوشته های مرتبط: زندگی یعنی لبخند به گذشته و امید به آینده لبخند بزن قبله ی امید دنیای بی امام فلسطین از نگاه شهید مطهری همیشه قبل هر حرفی برایت شعر می ‌خوانم الصحیح من سیرة الامام الحسین علیه السّلام خدا را خواهی دید پیامبر قلبت چه می گوید؟! به عقب برنگرد

 • 4 نظر برای این مطلب
 • abdOfHossein
  بهمن 6ام, 1400 در 0:52 ق.ظ

  سلام عزیز خوبین؟
  بیماری هایی که برای افراد پیش میآید چه حکمتی میتواند داشته باشد؟
  البته منظور بیماری های جسمی نیست که خودش بیاید و خودش هم خوب شود و فقط نیاز به صبر تحمل و زمان داشته باشد
  بلکه بیماری های روان که تا خود شخص کاری نکند خوب نمیشود یعنی معیار تلاش شخص هس مثل وسواس فکری
  آیا در روایات یا تاریخ ائمه راجب حکمت چرایی چنین چیز هایی گفته شده ؟؟؟

   [پاسخ]

   حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن 7ام, 1400 1:46 ب.ظ:

   سلام و وقت بخیر.
   بیماری ها و اختلال هایی که انسان نقشی در به وجود آمدن آن ندارد و به صورت اجبار تحت تاثیر آن قرار میگیرد و راه درمانی برای آن وجود ندارد در روایات ما صبر و تحمل در مواجهه با آن مورد مدح و ستایش قرار گرفته است اما بیماری هایی که خود انسان در به وجود آمدن آن نقش داشته یا اگر هم نقش نداشته راه درمان برای آن وجود دارد، توصیه اسلام درمان این گونه بیماری هاست. در واقع همانگونه که توصیه دین به سلامتی و تندرستی و پیشگیری از بیماری است و آموزش ها و سفارش هایی در این زمینه دارد، در صورت بروز و به وجود آمدن بیماری توصیه به درمان آن دارد.
   در روایات فراوانی توصیه به درمان بیماری ها شده است که به بعضی از این روایات اشاره می کنم:
   پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) می فرمایند: إِنَّ الَّذِي خَلَقَ الْأَدْوَاءَ خَلَقَ لَهَا دَوَاء؛ آن که دردها را آفریده برای آنها درمان نیز آفریده است! (به نقل از دعائم الاسلام)
   همچنین حضرتش (ص) فرمودند: حتما به دنبال معالجه برويد كه خداوند عز و جل دردى را نفرستاده مگر آنكه دوائى برايش فرستاده. (جهت دیدن روایات بیشتر به کتاب مکارم الاخلاق، ج2، باب یازدهم مراجعه کنید)
   در مورد حکمت و چرایی اختلال وسواس باید به متخصص آن که روانشناسان و مشاوران باشند مراجعه کنید و اگر رنگ و بوی دینی داشته باشد به یک عالم دینی که به مباحث روانشناسی مسلط می باشد مراجعه کنید.
   موفق باشید.

    [پاسخ]

    مهدی
    بهمن 24ام, 1400 در 10:02 ب.ظ

    سلام.در مورد بیماری هایی که جسمی است و اصولا با نام ارثی بیان می شوند…خنده اتان نمیگیرد…چرا باید درد باشد تا دوا شود… مگر خدا مرض دارد…یعنی عدل خدا چنین است؟؟

     [پاسخ]

     حمیدرضا پاسخ در تاريخ بهمن 27ام, 1400 0:19 ق.ظ:

     سلام به مهدی.

     متوجه اشکال شما نشدم…بیشتر توضیح بدین

      [پاسخ]

     • نظر بدهيد
     • نام:
      ایمیل:
      وبسایت:

      استفاده از مطالب وبگاه ما با ذکر منبع بلامانع می باشد
      Copyright © 2014 - 2015 Hr-Fallah.ir
      Designer : Mohammad Rafiei