حمیدرضا فلاح

حمیدرضا فلاح

حمیدرضا فلاح تفتی

امام زمان در اوج تنهایی

تعداد بازدیدها: 5,046 مشاهده

امام زمان علیه السلام

در اوج تنهایی

 بیش از شش میلیارد انسان روی کره ی زمین هستند که اکثرشان هیچ آشنایی با حضرت ندارند و از آن مقداری که نامی از او شنیده اند جمعی دشمن اویند و بر ضدش فعالیت های گسترده دارند، جمعی منکر وجود مقدسش هستند و عده ی کمی هم تولد و حیات او را قبول دارند کمتر به او توجه می کنند در حالی که او امام آنهاست و بخدا نشاید که امام آدم انقدر مظلوم باشد.

هزار سال غریب

 به راستی یک شخص تا چقدر می تواند غریبی را تحمل کند؟ الآن نزدیک هزار و دویست سال از غیبت امام زمان علیه السلام می گذرد. هرچند که از لحظه ی ولادت هم غریب بود و مخفیانه می زیست و در پنج سالگی از مادر و پدر یتیم شد. بیایید برای فرج او دعا کنیم.

غائب حاضر

 او ظاهر نیست اما حاضر است، او غائب است اما امام است، آماده است اما کسی در انتظارش نیست، او قادر است ولی کسی به او متوجه نیست، او مهربان است ولی کسی الطافش را ناظر نیست، کسی او را نمی بیند در حالی که او مظلوم و تنهاست. به راستی اگر او امام ماست چه وظیفه ای در مقابلش داریم؟ اگر او غائب است ما که غائب نیستیم پس چرا از هیچ یک از وظایف خود آگاهی نداریم و به هیچ یک از آنها درست عمل نمی کنیم؟

غیبت و غربت

 امام زمان علیه السلام نه فقط غائب که غریب است. او یک فرد عادی نیست که با چند نفر از غربت درآید بلکه او امام جهانیان است و چنین کسی با جهانیان از غربت در می آید و این در ظهور آن حضرت رخ خواهد داد. پس بیایید همه با هم برای ظهورش دعا کنیم.

طعم مرگ در زندگی

 کسی که هست و وجود همه بسته به اوست اما با این حال همه او را فراموش کرده اند در هر لحظه طعم مرگ را احساس می کند.

دردناک تر از مرگ

 درد کسی که هست ولی همه او را فراموش کرده اند از درد کسی که وفات کرده و هیچ کسی به یاد او نیست زجرآورتر است!

بر من گریه کنید

 یکی از علما در خواب دید تابلویی روی سینه حضرت هست که بر روی آن نوشته «أنا صابرً علی هذا الأمر ولکن اُندُبونی اُندُبونی اُندُبونی»؛ من بر این أمر «غیبت» صبر می کنم و لکن شما بر من گریه کنید! گریه کنید! گریه کنید!

به اندازه ی آب

 امام زمان علیه السلام به شخصی فرمودند: شیعیان ما به اندازه ی آب خوردنی ما را نمی خواهند اگر بخواهند دعا می کنند و فرج ما می رسد!

امام را دریابید

 لحظاتی که حضرت در آن به سر می برند همچون لحظاتی است که سیدالشهداء علیه السلام از اسب بر روی زمین افتاده یک نظر به خیمگاه می کند و یک نظر به آسمان و یک نگاه سوی فرات. جوان ها امام زمان خود را دریابید!

غریب تر از همه

 یکی از بزرگ ترین مظلومیت های أئمه علیهم السلام این بود که عموم مردم جامعه آن ها را به امامت قبول نداشتند اما غربت مهدی فاطمه علیهماالسلام به این است که عموم مسلمان ها حتی وجودش را قبول ندارند و عده کم شیعیان نیز عموماً از او غافل اند پس او از همه غریب تر است!

غیبت از جانب ماست

 دلیل نصب امام، لطف خدا بر بندگان است تا در ذیل الطاف رحیمانه امامت از راه سعادت منحرف نشوند و امام نیز که مظهر خداست از این لطف دریغ نخواهد ورزید در نتیجه غیبت او فقط به خاطر تقصیر و قصور ماست!

او را بخواهیم

 تا ما او رانخواهیم نخواهد آمد ولی به راستی خواستن ما باید چگونه باشد؟ حالت پدری را در نظر بگیرید که دختر کوچکش با سرطان دست و پنجه نرم می کند و همه ی دکترها جوابش کرده اند، حالت همسری را در نظر بگیرید که شوهر جوانش در بی هوشی مطلق فرو رفته و دیگر امیدی به بازگشتش نیست، حالت فرزندان را در نظر بگیرید که پدر عزیزشان در یک قدمی مرگ به سر می برد و کاری از هیچکس بر نمی آید. آنها چگونه دعا می کنند و چگونه از خدا عزشزشان را می خواهند. برای فرجش اینگونه دعا کنید!

او منتظر ماست

 اگر ما در ظاهر منتظر اوییم او هم منتظر ماست تا کی به راستی و حقیقت خواهانش شویم که ظهور و قیام کند!

به عمه قسم

خودش در عالم معنا به شیخ مهدی دجیل فرمود: «برای فرجم خدا را به عمه ام زینب قسم دهید»

انتقام مادر با پسر است

 ای کسانی که برای صورت کبود فاطمه علیهاسلام خون می گریید منتقم مادر پسرش مهدی است پس چرا لب از فریاد کردنش بسته اید و او را صدا نمی زنید!

محسن منتظر

 امام زمان! محسن و رقیه و علی اصغر منتظر تو اند تا بیایی و انتقامشان را بگیری. بخدا قسم هیچ کس غیر از تو قادر بر گرفتن انتقام زخم های آنها نیست! پس بیا، بیا و دردهای آنها را التیام ده!

دو کربلا

 اگر سیدالشهداء کربلایی برپا کرد مهدی صاحب الزمان علیهماالسلام دو کربلا دارد؛ کربلایی به هنگام ظهور و کربلایی در غیبت کبری که همچون جدش تنها و بی یار مانده است. به راستی وظیفه ما در دوران این کربلا چیست؟

ای کاش

 ای کاش اگر سگ نیستیم لااقل به اندازه سگی به آستانش وفادار بودیم و پاس الطافش را می داشتیم. ای کاش!

یادش به خیر

 روزگاری بود که بسیاری از شیفتگانش برای ظهورش شمشیر آماده کرده بودند و هر جمعه کفن پوش و غسل کرده منتظر ظهورش می بودند. گاه و بی گاه در آرزوی دیدارش ضجه می زدند و اشک می ریختند و سحرگاهان به مناجات با او زانو می زدند اما حال چه؟

نام امام زمان علیه السلام در قرآن

حجه الاسلام یوسفی می گفتند: روزی در اصفهان در مجلس سنگینی پیرامون حضرت سخرانی کردم! مجلس پر شوری بود پس از ختم مجلس عربی آمدم پیشم که خیلی گریه کرده بود و به من گفت: شما امروز خیلی مرا سوزاندی! حال می خواهم امروز قصه ای برایت تعریف کنم که روی منبرهایت بگویی. روزی عشق امام زمان علیه السلام خیلی دیوانه ام کرده بود و در حالی که می گریستم خطاب به خدا گفتم: خدایا در این همه سال تقاضای دیدنش را کردم و نشانم ندادیش لاأقل نامش را در کتابت به من نشان بده و به همین نیت قرآن را باز کردم دیدم نوشته: « بَقِیَّتُ اللَّهِ خَیْرٌ لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنین»[۱] پس آنقدر گریه کردم که صفحه قرآن خیسِ خیس شد!

برگرفته از کتاب «راه های ارتباط با حضرت مهدی علیه السلام»

 نوشته سید مهدی مجتهد سیستانی

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

[۱]. هود،۸۶

حمیدرضا
موضوعات: مذهب
مطالب مرتبط
 • آیا می دانی روز عاشورا با من چه کردند؟!

  آیا می دانی روز عاشورا با من چه کردند؟!

  مرحوم سیّد محمدابراهیم قزوینی (متوفی۱۳۶۰ ه.ق) در صحن مطهّر حضرت اباالفضل علیه السّلام امام جماعت بودند و مرحوم آقا شیخ محمدعلی خراسانی (متوفی ۱۳۸۳) که واعظی بی نظیر بود، بعد از نماز ایشان منبر می رفت. یک شب، مرحوم واعظ خراسانی مصیبت حضرت اباالفضل علیه السّلام را خوانده و از اصابت تیر به چشم مقدّس آن حضرت یاد کرده بود. مرحوم قزوینی، که سخت متأثّر شده و بسیار گریه کرده بود، به ایشان گفته بود: چنین مصیبت های سخت را که سند خیلی قوی هم ندارد چرا می خوانید؟! شب در عالم رؤیا به محضر مقدّس حضرت اباالفضل علیه السّلام مشرّف شده بود، آقا خطاب به ایشان فرموده بود: سیّد ابراهیم! آیا تو در کربلا بودی که بدانی روز عاشورا با من چه کردند؟! پس از آنکه دو دستم از بدن جدا گردید، سپاه دشمن مرا تیر باران کردند، در

  … ادامه مطلب …

 • چرا شیخ کاظم روضه مرا نمی خواند؟!

  چرا شیخ کاظم روضه مرا نمی خواند؟!

  مرحوم سیّد عبدالرزّاق مقرّم (متوفی ۱۳۹۱ ه.ق) در «مقتل الحسین علیه السّلام» نقل می کند: دانشمند بزرگ، شیخ کاظم سبتی، برای من نقل کرد که، یکی از علمای برجسته و مورد اطمینان نزد من آمد و گفت: من رسول و فرستاده ی حضرت اباالفضل العباس علیه السّلام از سوی او هستم، و افزود: من آن حضرت را در خواب دیدم، به من فرمود: چرا شیخ کاظم سبتی مصیبت مرا نمی خواند؟! عرض کردم: من همواره می شنوم که شیخ کاظم مصیبت شما را می خواند. فرمود: به شیخ کاظم بگو این مصیبت را بخوان، و آن اینکه، هرگاه سوارکاری از پشت اسب بر زمین سقوط کند دست هایش را به زمین می گذارد، ولی اگر تیرها به سینه ی او فرو رفته باشند و دست هایش نیز بریده باشند، «بماذا یتلقی الأرض»؟! چگونه و با چه سختی یی، به زمین

  … ادامه مطلب …

 • توصیه امام زمان جهت توسل به حضرت اباالفضل

  توصیه امام زمان جهت توسل به حضرت اباالفضل

  حجت الاسلام و المسلمین حاج سیّد محمد تقی حشمت الواعظین طباطبائی قمی، داستانی را از مرحوم آیت الله العظمی مرعشی نجفی (قدّس سرّه) این چنین نقل کرده اند: یکی از علمای نجف اشرف، که مدتی به قم آمده بود، برای من چنین نقل کرد که: من مشکلی داشتم. به مسجد مقدس جمکران رفتم و درد دل خود را به محضر حضرت بقیه الله حجّت بن الحسن العسکری امام زمان ـ عجّل الله تعالی فرجه الشّریف ـ عرضه داشتم و از ایشان خواستم که نزد خدا شفاعت کنند تا مشکلم حل شود. برای این منظور چندین دفعه به مسجد جمکران رفتم. ولی نتیجه ای ندیدم! روزی هنگام نماز دلم شکست و عرض کردم: مولا جان! آیا جایز است که در محضر شما و در منزل شما باشم و به دیگری متوسّل شوم؟ شما امام من می باشید. آیا زشت نیست که

  … ادامه مطلب …

 • معامله خدا با یک قطره اشک

  معامله خدا با یک قطره اشک

  مرحوم حاج شیخ علی اکبر النهاوندی در کتاب «جنّه العالیه» می­ نویسد: بدان! بعضی از ارباب مقاتل برای توضیح و تشریح اخباری که در فضیلت گریه بر سید الشّهدا علیه السّلام وارد شده ـ که خداوند گناه گریه کننده را به یک قطره اشک می ­آمرزد ـ به قضیه ملاقات مرحوم [سید مهدی] بحر العلوم (أعلی الله مقامه الشریف) با حضرت حجّت علیه السّلام در راه سامرّه متوسل شده ­اند و مجمل کیفیّت آن علی ما هو المعروف این است: آن مرحوم وقتی به سامرّه می­ رفت، در بین راه به این مسأله فکر می­ کرد که گریه بر حسین علیه السّلام گناهان را می ­آمرزد، ناگاه دید عربی سوار بر مرکب مقابلش رسید، سلام کرد بر سیّد و فرمود: جناب سیّد شما را متفکّر می­ بینم، چه خیال می ­کنید؟ اگر مسأله علمی است، صحبت بدارید! شاید من هم

  … ادامه مطلب …

 • دل به دل راه دارد

  دل به دل راه دارد

  فردی از امام صادق علیه السّلام پرسید: شخصی به من گوید: تو را دوست دارم! از کجا بدانم (راست می­گوید و) دوستم دارد؟ حضرت فرمودند: به قلبت رجوع کن؛ اگر او را دوست داری، بدان او نیز دوستت دارد. ………………………………………… متن حدیث: عَنْ صَالِحِ بْنِ الْحَکَمِ قَالَ سَمِعْتُ رَجُلًا یَسْأَلُ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ عَنِ الرَّجُلِ یَقُولُ: إِنِّی أَوَدُّکَ فَکَیْفَ أَعْلَمُ أَنَّهُ یَوَدُّنِی قَالَ: امْتَحِنْ قَلْبَکَ؛ فَإِنْ کُنْتَ تَوَدُّهُ فَإِنَّهُ یَوَدُّک‏![۱] ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ [۱] . بحار الأنوار (ط – بیروت)، ج‏۷۱، ص ۱۸۲، باب استحباب إخبار الأخ فی الله بحبه له و أن القلب یهدی إلى القلب‏ نوشته های مرتبط: خدا را در قلب های شکسته پیدا کن خداست زائر حسین علیه السلام در شب جمعه دلی شکسته تر از من در آن زمانه نبود به مادرش تهمت (زنا) زدی؟! رسیدن به مقام قرب الهی فقط با محبّت حضرت زهرا خداوند دل های

  … ادامه مطلب …

 • خدا را در قلب های شکسته پیدا کن

  خدا را در قلب های شکسته پیدا کن

    پیامبر أکرم صلّی الله علیه و آله می فرمایند: همانا خداوند قلب های شکسته را دوست دارد! راوی سؤال کرد: خدا کجاست؟ حضرت فرمودند: در قلب های شکسته… متن حدیث: إنّ اللّه یُحبُّ کلَّ قَلبٍ حَزِین وَ سُئِلَ أَیْنَ اللّه؟ فقال: عِندَ المُنکَسِرَهِ قُلُوبُهُم.[۱] ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ [۱] . بحار الأنوار (ط – بیروت)، ج‏۷۰، ص ۱۵۷ نوشته های مرتبط: خدا دل های شکسته را دوست دارد شکسته قلب من جانا به عهد خود وفا کن در کوی ما شکسته دلی می خرند و بس دلی شکسته تر از من در آن زمانه نبود در دنیا مثل آقای خامنه ای نمی توانیم پیدا کنیم احیاء شعائر فاطمیه بزرگ ترین رستگاری است پدران،مادران و فرزندان آخرالزمان اقبال و ادبار دل ها زیارت امام رضا افضل از زیارت امام حسین است من در میان جمع و “جمع” جای دیگر است

 • ۸ نظر برای این مطلب
 • توبنویس
  مهر ۱۵ام, ۱۳۹۳ در ۹:۱۵ ق.ظ

  با سلام و احترام

  از شما دوست گرامی و فعال در فضای مجازی دعوت بعمل می آید

  تا در شبکه اشتراک لینک توبنویس عضو شوید و مطالب خوبتان را جهت بهره برداری سایرین در این شبکه قرار دهید.

  بی صبرانه منتظر عضویت و ارسال مطالب زیبای شما هستیم.

  دوستان شما در شبکه اشتراک لینک توبنویس

  http://www.tobenvis.com/register.aspx

   [پاسخ]

   امام زمان در اوج تنهایی – انجمن مذهبی ، فرهنگی و سیاسی نورآسمان
   مهر ۱۹ام, ۱۳۹۳ در ۱۱:۲۰ ق.ظ

   […] اللَّهِ خَیْرٌ لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنین»[۱] پس آنقدر گریه کردم که صفحه قرآن خیسِ خیس شد! برگرفته […]

    *-*
    شهریور ۱۵ام, ۱۳۹۴ در ۸:۲۰ ق.ظ

    برای تبادل لینک وافزایش آمار بازدید
    لینک منو ثبت کن وپس از یک روز میتونی توی وبلاگم لینکتو ببینی
    مطالب قشنگ و جالبی داری

    http://313yarimam.persianblog.ir/

     [پاسخ]

     سپیده
     شهریور ۱۵ام, ۱۳۹۴ در ۸:۲۱ ق.ظ

     سلام مطالب مفیدی داری

      [پاسخ]

      aziz
      اردیبهشت ۳۱ام, ۱۳۹۵ در ۱۰:۴۱ ب.ظ

      خداکند که بیایی که مهرو محبت دردلها کیمیا شده صورتها به اسم به روزبودن غریب شدن . اشک جای محبت را گرفته برادر با برادر غریبه شده .خدا یا مردمت در اوج شلوغی خیلی تنها شدن .مهدی جان بیا که بی تو زندگی بیثمره بیا

       [پاسخ]

       رقیه بیرامی
       دی ۵ام, ۱۳۹۵ در ۲:۳۶ ق.ظ

       با سلام و عرض خسته نباشید. مطالب خیلی خوب بود لطفا برخی از پرسش و پاسخهای متداول پیرامون امام زمان(ع) را نیز در بخشهایی قرار دهید. موفق باشید.

        [پاسخ]

        مریم ز
        آبان ۲۲ام, ۱۳۹۶ در ۵:۴۲ ق.ظ

        سلام نظرم اینه که اگر انقدر سنگدل بیرحم شدیم که برای خودش غمش در سینه اش بی تفاوت هستیم حداق به اندازه گربه ای یا پرنده ای که نگران سردی گرمی و امنیت بچه هاشه ماهم حداقل این را در ذهن محدود مون فرو کنیم همه چیمون همه خیر وخوبیم به خاطر وجود اوست.واو خیر دنیا و اخرت را برای ما میخواهد وازما فقط ترک گناه میخواهد به اضافه دعای فرج خواندن .واقعا چه انسانهای قدر ناشناسی هستیم . او اگر میگوید دعایم کنید برای فرج بازهم بازهم درنهایت برای سعادت خودمان این خواسته را داشته . ای خدا تورا به موهای سپیدشده زینب ازغم عاشورا تورا به موهای سفید شده او ازغم بعد از عاشورا ای خدا تورا به داغ های دل حضرت زینب ای خدا تورا به کسی قسم میدم که در فاصله چهل روز شوهرش او را نشناخت ،فرج صاحب امر ،صاحب عصر ،منتقم غصه های زینب را برسان.

         [پاسخ]

         حمیدرضا پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۶ ۶:۰۵ ب.ظ:

         سلام و عرض احترام.

         الهی آمین…

          [پاسخ]

         • نظر بدهيد
         • نام:
          ایمیل:
          وبسایت:

          استفاده از مطالب وبگاه ما با ذکر منبع بلامانع می باشد
          Copyright © 2014 - 2015 Hr-Fallah.ir
          Designer : Mohammad Rafiei